Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Od marzeń do sukcesu

Dnia 17 kwietnia mieliśmy ciekawych gości. Odwiedzili nas pan Kazimierz Adrych i Jarosław Adrych jego syn. Opowiedzieli nam o swojej pasji, która towarzyszy im przez całe życie.

Pan Kazimierz Adrych zdradził, że modelarstwo to miłość jego dzieciństwa, a później realizacja niespełnionego marzenia by zostać pilotem. W dorosłym życiu był czas na pracę i inne obowiązki. Na nowo mógł swojej pasji poświęcić czas na emeryturze. Swoją miłością do modelarstwa zaraził syna Nawiązali przyjaźnie z innymi pasjonatami. W Malborku tworzą grupę piętnastoosobową i starają się o założenie stowarzyszenia. Profesjonalnie zajmują się tym sporem od siedmiu lat. Dzięki niej spędzają razem czas. Obaj podkreślali, że to wspaniała zabawa, relaks i nauka pokory i cierpliwości i zdobywanie wiedzy o lotnictwie. Zaprezentowali swoje modele sprzętu jeżdżącego, pływającego i latającego. Samoloty – makiety są dokładnym odwzorowaniem autentycznego sprzętu. Są też modele typowo przeznaczone do modelarstwa. Część sprzętu zaprezentowanego w trakcie spotkania należy do przyjaciela, pana Rafała Pieńkowskiego, który jest pilotem latającym na migach i zapalonym modelarzem. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje predyspozycje na symulatorze lotów. I obejrzeli krótkie filmiki możliwości sprzętu w terenie. Była to wspaniała lekcja jak rozwijać pasje i zainteresowania i dzielić się swoją wiedzą z najbliższymi i przyjaciółmi. Może wśród naszych uczniów w przyszłości ktoś odkryje taką pasję i zostanie modelarzem.

[nggallery id=244]