Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Odkrywamy Talenty na Pomorzu

W dniu 26 kwietnia w malborskiej piątce odbył się finał IV edycji wojewódzkiego konkursu „Odkrywamy Talenty na Pomorzu” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu było Regionalne Stowarzyszenie Naukowo Edukacyjne z Tczewa i Centrum Kultury i Sportu w Gdańsku.

Współorganizatorami: Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna z Gdańska i Starostwo Powiatu Malborskiego. Głównym celem konkursu było wyłonienie utalentowanej i kreatywnej młodzieży. Podczas uroczystości mogliśmy zobaczyć 24 uzdolnionych wykonawców w kategorii śpiewu, malarstwa, gimnastyki artystycznej, gry na gitarze klasycznej, tańca i aktorstwa. W jury zasiedli: Roman Librecht – autor projektu, Krzysztof Skiba, Jarosław Jakimowicz, Paulina Czapla, Tadeusz Żmijewski, Jarosław Dymek i Leszek Gołąb. Na spotkaniu pojawili się także m.in. Poseł do Parlamentu Europejskiego – Jarosław Wałęsa, Rektor Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej – prof. dr hab. – Zbigniew Machaliński, Dyrektor TVP Gdańsk – Zbigniew Jasiewicz, Starosta Powiatu Malborskiego – Mirosław Czapla i Wiceburmistrz Miasta Malborka – Jerzy Skonieczny, członek zarządu powiatu malborskiego – Elżbieta Zalewska. Konkurs rozpoczął występ laureatki ubiegłorocznego konkursu talentów, malborki – Agaty Kujawy.Wysłuchaliśmy także piosenki w wykonaniu Pauliny Czapli. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobył Damian Bojanowski z Czernina, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku, szkół gimnazjalnych – Filip Gesse z Gdyni, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – Milena Wiśniewska z Malborka. Utalentowana młodzież została nagrodzona wieloma nagrodami. Jesteśmy dumni z zakwalifikowania się do finału aż czterech uczestniczek z Malborka: Olgi Lech – uczennicy SP nr 5, Zuzanny Klofczyńskiej – uczennicy Gimnazjum Katolickiego, Patrycji Jewsieni – uczennicy ZSP nr 1, Mileny Wiśniewskiej – uczennicy ZSP nr 2. Przez wiele lat Paulina, Agata i Zuzanna rozwijały swój wokalny talent pod okiem Pani Marii Seibert w zespołach wokalnych „Balbiny” i „Airam”, a Milena w Państwowej Szkole Muzycznej w Malborku.  Agata, Zuzia, Patrycja i Milena to także absolwentki malborskiej piątki. Gratulujemy i cieszymy się, że tak pięknie rozwijają swoje zdolności. Milena Wiśniewska otrzymała z rąk rektora GWSH indeks na wybrany kierunek w tej uczelni. Brawo!!!

Autorem zdjęć jest tata Olgi – Pan Mirosław Lech. Dziękujemy.

[nggallery id=248]