Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Odwiedziny Mikołaja

Zapanowała radość z nadchodzących Świąt i odwiedzin Mikołaja. „Stokrotki” dzieliły się swoimi wrażeniami i opowiadały o prezentach, które w niedzielny poranek, 6 grudnia znalazły w bucie. W poniedziałek przyszły do przedszkola w wesołych nastrojach, ubrane w stroje ze świątecznymi akcentami. Było dużo atrakcji tego dnia- ale najważniejszym wydarzeniem było spotkanie z Elfem z fabryki zabawek i Mikołajem w jego domu –  dzieci oglądały film i ze zdumieniem i ogromną radością usłyszały, jak Mikołaj pozdrawia je z ekranu! To było niesamowite! Potem był czas gier i zabaw. Grupa podzieliła się drogą losowania na dwa zespoły i zagraliśmy w grę z wykorzystaniem planszy do kodowania. Celem gry było ustalenie drogi świętego Mikołaja za pomocą strzałek i zbieranie punktów – mikołajowych czapeczek. Obie drużyny poradziły sobie świetnie.

Potem” Stokrotki” samodzielnie wykonały pracę plastyczną- portret Mikołaja.

Dzieci były grzeczne cały rok- więc Mikołaj zostawił w przedszkolu prezenty dla dzieci- w paczkach znalazły się zdrowe smakołyki.

Dobry nastrój wyrażał się poprzez muzykę,  taniec do piosenki ” A Mikołaj pędzi” i wspólne pląsy. Przy choince każdy mógł opowiedzieć o swoich marzeniach odnośnie świąt- dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć. Po obiedzie, nieco zmęczone   ” Stokrotki”  słuchały pięknej i pouczającej baśni pod tytułem ” List do świętego Mikołaja” .

Przygotowując się do Gwiazdki przedszkolaki cierpliwie oczekują wizyty Mikołaja i prezentów pod choinką oraz marzą  o pięknych świętach. Życzymy spełnienia marzeń!