Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Ogólnopolski Turniej Superfarmera

Już po raz drugi uczestniczyliśmy w finale gier planszowych w Warszawie. 14 czerwca w Muzeum Powstania Warszawskiego odbył się V Ogólnopolski Finał Turnieju w Superfarmera. Do Warszawy przyjechało 140 uczniów z blisko 50 szkół z całej Polski. Wszyscy walczyli o miano najlepszego z najlepszych i tytuł polskiego Superfarmera.

Naszą szkołę w tym roku reprezentowała tylko 1 osoba –Joanna Sobolewska, gdyż jedynie Asia na wojewódzkich finałach zajęła odpowiednie miejsce dające jej awans do ogólnopolskiego finału. W niezwykle klimatycznej sali pod Liberatorem (B-24J, replika samolotu) rozgrywały się zawody, które składały się dwóch etapów eliminacyjnych i finału. Nasza reprezentantka zajęła 34 miejsce na 140 zawodników i choć szło jej bardzo dobrze (w pierwszej rundzie-2 miejsce, w drugiej- 1 przy stoliku), to zgromadziła za mało punktów, aby zakwalifikować się do finałowej czwórki. Gratulujemy Joannie i wspierającej ją nauczycielce Pani Beacie Sawaniewskiej.