Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Orkiestra zagrała!

O godzinie piętnastej rozpoczęliśmy granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W auli szkoły wrzało! Jak zwykle nie zawiedli nas nauczyciele, rodzice, dzieci i mieszkańcy Malborka. Szefowa sztabu Pani Agnieszka Nowicka z radością witała przybyłych „graczy”. W tym roku graliśmy na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Dookoła auli ustawiono tradycyjne stragany z biżuterią, loteriami, gorącymi goframi, galaretkami, bibelotami i gadżetami Wielkiej Orkiestry. W tyle umieszczono słodką kawiarenkę z domowymi ciastami, przepyszną kawą i aromatyczna herbatą. Do występów przygotowywało się mnóstwo tancerzy, piosenkarzy i instrumentalistów. Na piętrze w jednej z klas dziesięcioosobowa grupa pod kierownictwem Pani Ewy Dąbrowskiej zliczała uzbierane przez wolontariuszy pieniądze. Ciężkiej pracy podjęli się: Teresa Zdanowicz, Grażyna Frygier, Aneta Władymiruk, Grzegorz Kulpa, Magda Sokołowska, Aleksandra Ciachorowska, Ewa Terlikowska, Dorota Tubiak, Karolina Raczkowska i Maria Belcarz z Julitą Kopmann. Można było wśród nich zauważyć Stowarzyszenie Wielbark z Panią Beata Kacprowicz, dyrektorem SP nr 3 w Malborku. Wolontariusze i ich opiekunowie, Zakład Karny w Malborku, 22 Baza Lotnictwa Taktycznego i Stowarzyszenie Nasz Wielbark zebrali razem – 20 178,33 złotych.

Orkiestrę poprowadzili, jak co roku Mariola Kulpa i Jacek Suchiński. Zapraszali na scenę wykonawców, licytowali po mistrzowsku darowane przedmioty, zachęcali wszystkich do otwierania serc i kupowania. A kupować było co! Największą kwotę z licytacji pozyskano za sprzedaż złotego pierścionka z serduszkiem – 2900zł. Pierścionek wykonał Pan Z. Suchodolski a kupił Pan Grzegorz Kwiecień. Wiele emocji wzbudziła też licytacja naszyjnika podarowanego przez Panią Agnieszkę Cegielską a wylicytowanego przez Panią Dorotę Ojdowską – Starzyk za sumę 2000 złotych. Zakupił go Pan Puzio.

Pani Marcelina Zawadzka podarowała na orkiestrę naszyjnik, baner ze swoim autografem i obraz. Licytacji dwóch pierwszych podjął się z powodzeniem Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski. Łącznie za sprzedaż tych trzech przedmiotów uzyskano kwotę 810 złotych.

Orkiestrę, jak co roku odwiedziła dyrekcja, nauczyciele i dzieciaki z przedszkola Czerwony Kapturek. Już po raz szósty dzieci zakupiły obraz do swojej przedszkolnej galerii. Dzielnie włączyły się do licytacji obrazu malborskiej malarki Teresy Bekier. Zakupiły go za kwotę 1 500 złotych. Warto wspomnieć, że pieniądze na zakup obrazu pozyskały z wydanej płyty z piosenkami świątecznymi. Do kupowanych rzeczy dodatkiem były karnety wielkoorkiestrowe darowane m. in. przez: pizzernie – Patrzałków, Castello, Fortunę, Gambero Amaranto, Pepe, Jacket Potato oraz Piekarnię Warmińską, Restaurację Piwniczka i Atom Trefl, Panią J. Świerzewską(bon kosmetyczny). Cukiernia Jędruś i rodzice klasy 5c ufundowali torty okolicznościowe. Jeden z tortów zakupiła Pani Kapica i tradycyjnie ofiarowała go pracownikom naszej szkoły. Licytacji poddano także obrazy Mariana Krawczyka i Wandy Wolak oraz fotografię Kamy Trojak ofiarowaną przez Burmistrza Miasta Pana Marka Charzewskiego. Aukcjowano także grafikę Teresy Bekier darowaną przez Dorotę Ojdowską – Starzyk.

Do kupowania zagrzewali występujący artyści – Państwowa Szkoła Muzyczna, Zespół Tańca Gabi z Gdańska, Bursztynki, Balbiny, zespół SDF z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, soliści i zespoły z piątki – klasa 2b, 3b i 6b. Z całego serca dziękujemy! Stragan ze swoimi wytworami mieli także wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku.

Po zakończeniu spotkania przedstawicielki sztabu Pani Agnieszka Nowicka i Gabriela Machnio z radością przyjęły informację od skarbników, że razem zebraliśmy 35 520 złotych. Niesprzedane artykuły będą szukały swoich nabywców na aukcji internetowej. Zebrana kwota zostanie przekazana w imieniu zaangażowanych w akcję malborczyków głównemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Serce ma tylko ten, kto je ma dla innych.” Dziękujemy!!!