Ortofrajda

19.04.2012 uczniowie wszystkich klas drugich uczestniczyli w kolejnym już

„Spotkaniu z Ortofrajdkiem”.

Głównym celem tej cyklicznej imprezy jest przybliżenie dzieciom zasad ortograficznych w sympatyczny i interesujący sposób. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przedstawienie przygotowane przez p. Agnieszkę Nowicką oraz uczniów klasy IV b, którzy w wesoły sposób zaprezentowali Kolorowy Świat Ortografii.

W następnej części spotkania, drugoklasiści utrwalali podstawowe zasady pisowni poprzez udział w zabawach i konkursach zorganizowanych przez panie: Agnieszkę Staciwę ,Joannę Evenden i Magdę Fabiś.

Metoda kolorowej ortografii jest z powodzeniem wykorzystywana przez nauczycieli ,w dalszej nauce opanowania przez uczniów zasad poprawnej pisowni.

Corocznym spotkaniom z Ortofrajdkiem towarzyszy znana już uczniom od lat piosenka:

Ó różowe od dziś będzie,

Zielone Ż wszędzie,

RZ granatowe jak morze,

Zaś H w brązowym kolorze,

Czerwone będą wyjątki,

i z Polskiego same piątki,

CH oraz U czarne jak noc,

Moja ortografia to kolorów moc!

Na zakończenie wizyty w kolorowym świecie ortografii, ogłoszony został konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci będzie narysowanie Ortofrajdka, przewodnika w świecie kolorowych literek.

Czekamy na Wasze prace.J

Już wkrótce zaprezentujemy je w naszej galerii…

DSCN7070DSCN7072DSCN7073DSCN7077DSCN7078DSCN7082DSCN7083DSCN7084DSCN7085DSCN7086DSCN7087