Pani Wiosna w przedszkolu

Pierwszy Dzień Wiosny to szczególna data w kalendarzu uroczystości naszego przedszkola. Święto wiosny rozpoczęliśmy zgodnie z tradycją 21 marca. W tym dniu wiosnę przywitaliśmy kolorowymi skarpetkami śpiewając, tańcząc i bawiąc się wiosennie i na kolorowo. Kolorowe skarpetki oznaczały również gest wsparcia osób z zespołem Downa. 22 marca rozpoczęliśmy festiwalowo razem z Biedronkami, Niezapominajkami, Stokrotkami i Koniczynkami – z całą naszą wiosenno-przedszkolną łąką. Każda z grup przygotowała piękną piosenkę o wiośnie. Odwiedziła nas również Pani Wiosna w przebraniu i nie zabrakło wspólnych kolorowych tańców, wiosennych zagadek połączonych z rzutem kostką, zagadek słuchowych.

Pożegnaliśmy się, wspólnie bawiąc się przy piosence „Wiosna” Skaldów z wykorzystaniem chusty animacyjnej z kolorowymi balonami.

Osoby odpowiedzialne za przebieg festiwalu: Prowadzące: Anna Ościłowska, Barbara Wojtasik;  Wystrój i przygotowanie auli – Jolanta Zwierz, Katarzyna Pietrzak, Bogusia Jachimowska; Pani Wiosna – Barbara Sosna; Oprawa muzyczna: Anna Frankiewicz; scenariusz festiwalu i konkursy  Anna Ościłowska.

Dziękuję wszystkim Paniom: Basi W., Kasi, Joli, Ani, Bogusi, Basi S. za pomoc oraz zaangażowanie przy realizacji uroczystości  – Anna Ościłowska