Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pierniki dla Szymka

We wtorek 05.12.2017 roku odbyło się trzecie spotkanie kulinarne. Szkolni kucharze z gimnazjalnych klas integracyjnych upiekli piękne świąteczne pierniczki na bardzo ważny cel. Celem jest „Festyn Adwentowy na rzecz Szymka”- kolegi ze szkoły.

Uczniowie wykonali poszczególne zadania:

-przygotowanie naczyń i przyrządów do przygotowania pierniczków

-połączenie wszystkich składników

-wyrobienie ciasta oraz go rozwałkowanie

-wycinanie różnych wzorów pierniczków

-ułożenie na blaszce i wypiekanie

-dekorowanie lukrem i przeróżnymi posypkami

-zawinięcie w celofan

Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie ułożyli pierniczki na blaszce i  włożyli do piekarnika na 25 minut. Wszyscy świetnie współpracowali czego dowodem były piękne pierniczki. Podczas wspólnego przyrządzania wypieków uczestnicy zajęć mieli możliwość kształtowania umiejętności posługiwania się narzędziami, maszynami i opanowania prostych  umiejętności  i czynności współpracy, uczenia koncentracji uwagi, skupienia się na danych czynnościach oraz zaspokojenia własnych potrzeb i otoczenia.

Podajemy przepis:

¼ szklanki miodu

¼ kostki margaryny

1/2szklanki cukru

1jajko

2,5 szklanki maki

1 łyżeczka sody

3 łyżeczki przyprawy do piernika

1 łyżeczka kakao

Smacznego, spróbujcie sami!

Anna Jarzynka