Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pierwszaki z wizytą u Pana Burmistrza

Dnia 12 maja klasy 1b i 1c odwiedziły Urząd Miasta w Malborku. Podczas tej wizyty, uczniowie mieli okazję zwiedzić siedzibę urzędu oraz osobiście poznać Pana Burmistrza- Marka Charzewskiego i zastępcę Pana Burmistrza – Jana Tadeusza Wilka.

Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, gdzie dzieci  mogły zająć miejsca i poczuć się jak prawdziwi radni podczas obrad.

Z zaciekawieniem i wielką uwagą słuchały o pracy urzędu. Kolejnym etapem wycieczki był Urząd Stanu Cywilnego, a następnie spotkanie z Panem Burmistrzem i jego zastępcą. Każdy chciał, chociaż przez chwilę usiąść na fotelu i poczuć się jak prawdziwy burmistrz. Nie mogło zabraknąć oczywiście wspólnego zdjęcia.

Na koniec uczniowie klas wręczyli Panu Burmistrzowi własnoręcznie przygotowane upominki.