Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Pomorskie Żagle Wiedzy

W marcu i kwietniu uczniowie w ramach zajęć Pomorskie Żagle Wiedzy poznawali Zatokę Gdańską z  perspektywy lotu ptaka. Najpierw, aby tego dokonać wybraliśmy się na taras widokowy najwyższego budynku na Pomorzu, do Olivia Star. Tam przy sprzyjającej pogodzie marcowej aury widzieliśmy niemal cały zbiornik, łącznie z przepięknym łukowato zagiętym Półwyspem Helskim i horyzontem otwartego morza, a także infrastrukturę gdańskich portów.

Jedynie Zatoka Pucka wraz gdyńskim portem skryła się za Cyplem Orłowskim. W kwietniu więc ponowiliśmy wycieczkę tym razem na Kępę Redłowską, aby z bliższej perspektywy przyjrzeć się zatoce od strony Gdyni i samemu morzu. Pozostaje nam jeszcze dokładniej zbadać Zatokę Pucką, gdyż ta niestety mocniej wcina się w ląd. Zatokę Pucką i Mierzeję Helską z bliska planujemy zaliczyć w czerwcu.