W dniu 25 czerwca 2026r. w auli szkolnej odbyło się pożegnanie uczniów klas ósmych. Na początku zebrami odśpiewali hymn państwowy, następnie absolwenci przekazali sztandary uczniom klas siódmych. Potem uczniowie klas ósmych złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas spotkania prowadzący Nina i Oskar złożyli gorące podziękowania wszystkim pracownikom szkoły i rodzicom. Dyrektor i wychowawcy klas wręczyli absolwentom puchary, dyplomy, medale i nagrody książkowe. Puchar Dyrektora Szkoły – średnia ocen 5,0 i wyżej wzorowe lub bardzo dobre zachowanie otrzymali:
Z klasy 8a: Nadia Kałuzińska, Oliwia Plackowska, Nina Ewertowska, Oskar Łuczak, Adam Raiano, Kamil Wasilewski, Weronika Targosz i Lena Złoch – 5,00.
Z klasy 8b: Miłosz Deorocki, Miłosz Fabiś, Michał Szczepański, Oliwia Janicka, Oliwia Figurska, Wojciech Wdowicz, Oskar Gdaniec, Oskar Rudnicki.
Z klasy 8c: Dominik Brzustewicz, Julia Tytz, Julia Suchińska, Tymon Rojek, Julia Kempczeńska,
Karol Sojka, Maja Nadolna, Róża Maizner, Floriana Czaplińska, Dawid Jaroński, Natalia Smagała, Pola Pietrzak, Barbara Siwiak, Adam Żołdak.
Z klasy 8d: Natalia Rudzka, Julia Skalińska, Aleksander Tołopiło, Tomasz Dąbrowski i Cezary Nabrdalik.
Puchar Dyrektora Szkoły – za najwyższą średnią w szkole otrzymał Dominik Brzustewicz
Sportowcami roku zostali: Julia Suchińska i Igor Szywała.
Medale za osiągnięcia sportowe otrzymali: Oliwia Plackowska, Lena Szymczak, Lena Złoch, Julia Mikołajewska, Julia Czarnecka, Julia Barambas, Julia Kempczeńska, Agata Jaskulska, Antonina Kielawa, Róża Maizner, Pola Pietrzak, Barbara Siwiak, Julia Suchińska, Natalia Rudzka
Artur Acosta, Kamil Stopa, Olivier Konefał, Igor Szywała, Piotr Wajs, Oskar Gdaniec, Wojciech Wdowicz, Dominik Brzustewicz, Tymon Rojek, Piotr Kempczeński, Karol Sojka, Paweł Struzik, Adam Żołdak, Tomasz Dąbrowski, Aleksander Tołopiło, Borys Gadowski
Za zaangażowanie i duży wkład pracy w działalność na rzecz Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku medalami wyróżniono: Artura Acostę, Oskara Gdańca, Vanessę Łukowską, Piotra Wajsa, Oliwię Figurską, Małgorzatę Kloc, Wiktorię Zduńczuk, Amelię Kubiak, Różę Maizner, Barbarę Siwiak, Antoninę Kielawę, Piotra Kempczeńskiego, Julię Kempczeńską, Julię Suchińską, Michała Szczepańskiego.
Za włączanie się w działalność wolontariatu – medal serca otrzymali:
Z klasy 8a: Artur Acosta, Oliwia Brodowska, Fabian Brodowski, Nina Ewertowska, Igor Jarczewski, Nadia Kałuzińska, Olivier Konefał, Zuzanna Kudzinowska, Oskar Łuczak, Oliwia Pawłowska, Oliwia Plackowska, Adam Raiano, Alan Sawka, Kamil Stopa, Lena Szymczak, Weronika Targosz, Kamil Wasilewski, Iga Wiśniewska i Lena Złoch
Z klasy 8b: Julia Czarnecka, Oliwia Figurska, Małgorzata Kloc, Igor Szywała, Wiktoria Zduńczuk, Vanessa Łukowska, Oliwia Janicka, Hanna Suszka, Lidia Rachubińska, Wojciech Wdowicz
Z klasy 8c: Pola Pietrzak, Hanna Paszkowska, Natalia Smagała, Julia Suchińska, Tymon Rojek,
Dominik Brzustewicz, Paweł Struzik, Marcelina Zwierz, Julia Barambas, Adam Żołdak, Julia Tytz, Maja Nadolna, Piotr Kempczeński, Julia Kempczeńska, Karol Sojka, Róża Maizner, Barbara Siwiak
Z klasy 8d: Paulina Borkowska, Tomasz Dąbrowski, Borys Gadowski, Błażej Leszczyński, Cezary Nabrdalik, Julia Osadowska, Maja Plitta, Amelia Preuss, Michał Putko, Natalia Rudzka, Kacper Sieracki, Julia Skalińska, Sobucki Tymoteusz, Aleksander Tołopiło
Wicedyrektor szkoły wręczyła dyplomy i karty podarunkowe za zdobycie przez uczniów wysokich lokat w konkursach wojewódzkich:
8a
Oskar Łuczak – laureat Wojewódzkiego Konkursu z Historii dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych
8b
Oskar Gdaniec za uzyskanie tytułu finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Edukacyjnej z biologii/chemii dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026 zorganizowanej w ramach projektu Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół współfinansowanego z programu „Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027
8c
Dominik Brzustewicz – finalista Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych
Julia Suchińska za uzyskanie tytułu Laureata etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Edukacyjnej z matematyki dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026 zorganizowanej w ramach projektu Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół współfinansowanego z programu „Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027
Julia Suchińska za uzyskanie tytułu finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Edukacyjnej z biologii/chemii dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026 zorganizowanej w ramach projektu Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół współfinansowanego z programu „Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027
Julia Tytz za uzyskanie tytułu finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Edukacyjnej z biologii/chemii dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026 zorganizowanej w ramach projektu Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół współfinansowanego z programu „Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027
Tymon Rojek za uzyskanie tytułu finalisty etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Edukacyjnej z biologii/chemii dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026 zorganizowanej w ramach projektu Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół współfinansowanego z programu „Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027
8d
Julia Skalińska za uzyskanie tytułu FINALISTY etapu wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Edukacyjnej z matematyki dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2025/2026 zorganizowanej w ramach projektu Regionalny program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół współfinansowanego z programu „Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027
Dyrektor podziękowała rodzicom za ich aktywne zaangażowanie w organizację Balu Ósmoklasisty a także za działalność na rzecz klasy i szkoły. Rodzice otrzymali medale, dyplomy i kwiaty.
Najlepsze życzenia złożyli absolwentom uczniowie klas siódmych. Wręczono także Złote Piąteczki: Omnibusa, Papużki-nierozłączki, Artystyczna Dusza, Gaduła Roku, Dżentelmen Roku, Primus Inter Pares.
Później uczniowie zaśpiewali hymn szkoły i odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów i wychowawców. Uczniowie przygotowali prezentacje i filmy.
Nauczycielki zaśpiewały dla uczniów piosenkę – Możesz wszystko…
Na zakończenie uczniowie przy okrzyku szkoły – 1,2,3,4…5!, podrzucili birety w górę.
Uroczystość razem z uczniami przygotowali: wychowawcy – Panie: Agnieszka Kęsik-Byber, Mariola Kulpa, Izabela Krotowska i Monika Walentynowicz oraz Pan Piotr Kujawa i Pani Milena Wiśniewska. Scenografia – Pani Katarzyna Sopyło.
Drodzy Ósmoklasiści – to już Wasze ostatnie spotkanie z malborską piątką – życzymy Wam odwagi, cierpliwości i spełnienia marzeń. Podążajcie za głosem Waszego serca – ono Was poprowadzi.



















































































































































