Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Poznaj piękno Malborka

W sobotę 18 czerwca reprezentacja szkoły wzięła udział w 730 rocznicy nadania praw miejskich miastu Malbork. Piątka uczniów z „piątki” wzięła udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Archiwum Państwowe z siedzibą w Malborku, pod tytułem: „Poznaj piękno Malborka”.

I choć była to sobota, to nikomu nie było szkoda wolnego czasu, ponieważ była to super zabawa, można było się poczuć jak bohaterowie „Pana Samochodzika i templariuszy”. Gra polegała na podchodach ulicznych związanych z zabytkami i historią miasta. Na początku wysłuchaliśmy legendy o kradzieży skarbca Zakonu z zamku, która była fabułą gry. Naszym zadaniem było odnalezienie miejsca – gdzie został ukryty łup. Rozwiązywaliśmy kolejne zadania i wymienialiśmy je na literki – z których należało ułożyć hasło – rozwiązanie zagadki. Zadań było całkiem sporo, bo hasło było długie: ŚRÓDMIEŚCIE. Nam nie udało się wykonać tylko jednego zadania, ale i tak odgadliśmy hasło i jako trzeci zespół (niebiescy) dotarliśmy do celu – do pizzerii Śródmieście, gdzie czekał na nas poczęstunek i zakończenie zabawy.

Szkoła była reprezentowana przez: Maję Buła, Wiktorię Matyjewicz, Aleksandra Barana, Paulę Nadolską i Nikolę Pietruszyńską. Opiekun – Beata Sawaniewska.