Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przedszkolne Warsztaty Ceramiczne

Dnia 09. 11. 2017 w najmłodszej grupie 3 latków, odbyły się zajęcia z ceramiki. Dzieci w trakcie zajęć miały okazję poznać materiał jakim jest glina i nauczyć się technik lepienia. Był to miły sposób na spędzenie czasu  w przedszkolu i wspaniała okazja do wykonania unikatowych, glinianych prezentów, które dzieci będą mogły zabrać do domu. Praca z gliną rozwija wyobraźnie i zdolności manualne, jest twórcza i kształcąca.  Zgniatanie, ugniatanie, wałkowanie gliny, przygotowuje rękę do nauki pisania. Była to przede wszystkim wspaniała zabawa. Zobaczcie sami. Już niebawem druga część warsztatów, poświęcona malowaniu glinianych niespodzianek.

A. Ościłowska, M. Arent