Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przepióreczka

W dniu 20 maja 2024r. w Sali Widowiskowej Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku odbył się koncert finałowy Festiwalu Piosenki Przedszkolaka „Przepióreczka”, w którym wzięli udział soliści oraz grupy wokalne z malborskich przedszkoli. Festiwal został zorganizowany przez Klub 22. BLT. w celu promowania kultury muzyki ludowej wśród najmłodszych mieszkańców Malborka.

Poziom artystyczny, który zaprezentowali na scenie wszyscy uczestnicy był niezwykle wysoki. Konkurencja była bardzo duża, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami w zakresie śpiewu, tańca, jak i aktorstwa.

Wśród uczestników nie zabrakło również dzieci z naszego przedszkola. Na potrzeby festiwalu utworzono zespół, w skład których wchodziły dzieci z dwóch grup 6 – latków „Słoneczniki” oraz „Pszczółki”. Do występów dzieci zostały przygotowane przez swoje wychowawczynie.

Dzięki współpracy z rodzicami uczestników udało się przygotować stosowne stroje, które dodatkowo podniosły poziom artystyczny przygotowanych występów. Przedszkolaki z zaangażowaniem wystąpiły na wielkiej scenie przed bardzo dużą widownią.

Zespół prowadzony przez panie: Patrycję Pachocką i Natalię Zollondz w skład którego wchodzili: Piotr Nadolski, Fabian Burda, Zofia Soroko i Michalina Kuchenbecker z grupy „Pszczółki” oraz Bartosz Jędrycki, Jan Głodnicki, Hanna  Kapusta i Alicja Jachimowska z grupy „Słoneczniki” – zdobył II miejsce w kategorii wiekowej 5 – 6 latków.

Laureaci otrzymali złotą statuetkę, pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz wychowawczyniom za współpracę, która umożliwiła dzieciom udział w konkursie.