Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przyjaciele Zippiego

Grupa O c już po raz piąty miała spotkanie z trójką przyjaciół: Tigiem, Lilą i Sendy oraz patyczakiem o imieniu Zippi. Podczas zajęć dzieci uczą się, jak radzić sobie z problemami i sytuacjami trudnymi w codziennym życiu.

 

Program zakłada, że uczniowie przez cały czas wchodzą w interakcje z innymi – z rodziną, przyjaciółmi i innymi dziećmi. Dzieje się to w różnych sytuacjach i okolicznościach. To, jak dobre stosunki mają z innymi i jak dają sobie radę z trudnościami w różnych sytuacjach, jest bardzo ważne w ich myśleniu o sobie i o innych. Program zachęca dzieci do pomagania innym i wspierania ich. Wzajemna pomoc, wzajemny szacunek, wyobrażanie sobie, co czują inni i współpraca to podstawa programu.

Warsztaty bardzo podobają się uczniom, o czym świadczą pokolorowane, uśmiechnięte buzie.