Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przyjaźń i miłość

Dnia 23.05.2016r. uczniowie klas 4-6 po raz kolejny spotkali się w auli szkoły na apelu poświęconym wartościom. Tym razem spotkanie poświęcone było przyjaźni i miłości – wartościom bardzo ważnym i bliskim każdemu z nas.

Uczniowie klasy 5b przygotowali piosenkę o przyjaźni, a uczniowie kl. VI przedstawili najważniejsze cechy przyjaźni. Dzieci chętnie wypowiadały się także jak powinien postępować prawdziwy przyjaciel i po czym można go poznać. Podczas apelu wystąpiła także grupa „ Świetlików” z przedstawieniem o przyjaźni pt. „ Mały książę i lis”.

Wątek niezmiernie ważnej wartości jaką jest miłość rozpoczęła Laura Zaborska czytając opowiadanie „ Najpiękniejsze serce”. Na podstawie tego opowiadania dzieci doszły do wniosku, że piękne serce jest wtedy gdy dajemy miłość innym i przyjmujemy ją od innych do swego serca, dzieci zgodnie stwierdziły także, że bez miłości życie byłoby trudne, wręcz niemożliwe.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, aby miłość i przyjaźń na co dzień gościła w ich sercach, dając wiele radości i pokoju.

Patrycja Biegańska-Stawicka, Dorota Cybulska