Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Przyroda w terenie…

Dnia 13 czerwca klasy 4 a i 4d wybrały się na lekcję przyrody w terenie, którą przygotowała Pani Beata Sawaniewska. Nasz Malborki Park Północny nadaje się do tego idealnie, ponieważ poza bogatą roślinnością, cieszy się on również sąsiedztwem z rzeką Nogat oraz jej mieszkańcami. Podczas zajęć dzieci obserwowały przyrodę – rozpoznawały drzewa (takie jak dęby, klony, lipy, olchy) oraz różne rośliny zielne. Szczególna uwaga poświęcona została ptakom. Z pomocą lornetek dzieci miały możliwość przyjrzeć się im dokładniej. Udało im się dostrzec m.in. perkoza. Uczniowie słuchali też śpiewu różnych ptaków (np. pierwiosnka) na które zwracała uwagę nauczycielka. Uczniowie mieli kolejną okazję, by pamiętać, jak ważne jest odpowiednie zachowanie w terenie – cisza, szacunek dla roślin i zwierząt oraz zakaz śmiecenia.

Na zakończenie każdy z uczestników zajęć uzupełnił kartę pracy, w której wpisywał swoje obserwacje i odpowiedzi na pytania dotyczące przyrody ożywionej jak i nieożywionej parku. Tak ciekawa i pełna wrażeń lekcja na świeżym powietrzu, udowodniła dzieciom, że można uczyć się poza szkołą, gdzie nie ma ławek, tablicy ani podręczników :)