Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Recytujemy poezję polską

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią przyszedł czas na coroczny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Odbył się on 17 marca, a wzięło w nim udział, aż 24 uczestników z klas I-III. Chętni recytatorzy przygotowali teksty swoich ulubionych i znanych poetów literatury dziecięcej m.in. Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, Juliana Tuwima i innych.

Komisja oceniająca w składzie: Pani Monika Piskozub i Pani Agata Serzysko oceniała interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, jaki zaprezentowali mali recytatorzy. Celem konkursu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do wspólnych występów na scenie. Uczniowie pokazali, że mają zdolności aktorskie, a także znakomite pomysły na kreacje sceniczne i wykorzystanie rekwizytów. Komisja miała bardzo trudne zadanie do wykonania, gdyż zaangażowanie dzieci oraz dobór i interpretacja wierszy, przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Po długich obradach jury ogłosiło wyniki i wręczyło recytatorom nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki oraz serdeczne podziękowania dla rodziców i wychowawców za trud i ogromne zaangażowanie w przygotowaniu dzieci do konkursu. Natomiast laureatom konkursu życzymy  dalszych  sukcesów podczas udziału w konkursie rejonowym.

WYNIKI KONKURSU

Klasy I

I miejsce – Nadia Bezdziecka klasa 1a

II miejsce – Marcel Preuss klasa 1b

Klasy II

I miejsce – Oskar Golec klasa 2e

II miejsce – Wojciech Skrzeczkowski klasa 2d

III miejsce – Martyna Ruszkowska klasa 2a

Klasy III

I miejsce – Jan Woźniak klasa 3b

II miejsce – Zuzanna Kędzierska klasa 3d

III miejsce –Kinga Borowiec klasa 3e