Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Regionalne Spotkanie Szkół Promujących Zdrowie

Dnia 16.05.2017 w naszej szkole odbyło się Regionalne Spotkanie Szkół Promujących Zdrowie. W konferencji wzięli udział przedstawiciele szkół i przedszkoli z Czernina, Swarożyna, Pelplina, Borzechowa, Starogardu Gdańskiego, Bobowa, Malborka, Tczewa, Mirotek, Sztumu, Waplewa Wielkiego, Małej Słońcy, Wielkiego Bukowca, Szrop, Nebrowa Wielkiego, Kulic, Kwidzyna, Jabłowa. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Malborku jest regionalnym koordynatorem działań związanych z promowaniem zdrowia. Na spotkaniu omówiono założenia  Szkoły Promującej Zdrowie, etapy jej tworzenia – diagnozę, planowanie, monitorowanie i ewaluację. Zastanawiano się jak budować i pielęgnować klimat społeczny w szkole. Nauczyciele  pracując w zespołach zastanawiali się nad tym co nam przeszkadza w kontakcie z rodzicem, nauczycielem i uczniem i co nam pomaga w tym kontakcie, tworzyli portrety idealnego rodzica, ucznia i nauczyciela.

Podczas spotkania koordynatorzy odpowiadali na zadawane pytania, zapoznali uczestników z krajowym i wojewódzkim poradnikiem Szkół Promujących Zdrowie.

Na zakończenie obejrzano film, który pokazywał jak ważne jest budowanie relacji między ludźmi i niesienie sobie wzajemnej pomocy. Kolejne spotkania odbędą się w nowym roku szkolnym. Szkołę Promującą Zdrowie tworzymy sami dla siebie.

„O zdrowie trzeba dbać nie dlatego, ze jest ważne, ale dlatego, ze bez zdrowia nic nie jest ważne”.