Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Relacja z Dnia Otwartego Szkoły

Dnia 26 lutego 2014 nasza szkoła otworzyła drzwi dla rodziców i dzieci  miasta Malborka.

W auli przywitała wszystkich – Elżbieta Sumowska, dyrektor. Opowiedziała o historii szkoły, scharakteryzowała placówkę, przedstawiła ofertę edukacyjną i wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Zebranych powitał także Przewodniczący Rady Rodziców Pan Radosław Rabenda. Na dobry początek dzieci z oddziału zerowego i klasy szóstej zaśpiewały piosenki – szanty. Spotkanie poprowadziła Pani Ania Skrzoska. Zaprosiła dzieci i rodziców do odwiedzenia 5 wysp Piątaszka – smaku i relaksu, zabawy, sportowej, multimedialnej, artystycznej. Przewodnicy grup – Panie: Sylwie Baca, Sylwia Nadworna, Marzena Przyborowicz, Ewa Nadolna i Celina Kraszewska wybrały się z gośćmi w morską podróż po wyspach.

Na wyspie sportowej dzieci wykonywały różne ćwiczenia. Na specjalnych „kartach podróży” wklejały znaczki za zaliczenie zadań. Wyspa smaku i relaksu zaoferowała dzieciom możliwość wykonania przepysznych, zdrowych kanapek, wypicia soków i chwilę odpoczynku. Podczas wizyty na wyspie artystycznej dzieci wycinały, przyklejały i rysowały, na wyspie zabawy bawiły się, tańczyły w rytmie muzyki, na wyspie multimedialnej wykonywały zadania na tablicy interaktywnej.

Po odwiedzinach na wyspach maluchy z kartą podróży pojawiły się na auli. Tam nauczyły się tańczyć zumbę. Na pamiątkę otrzymały kolorowe balony, słodycze, soki, pamiątkowy plakat, natomiast ich rodzice folder i widokówki o szkole. Zadowolone i uśmiechnięte machały nam na pożegnanie.

Projektem koordynowała Pani Joanna Jasnoch przy współpracy z Paniami – Karoliną Kurapiewicz i Małgosią Kuszowską oraz zespołem nauczycieli.

Piątaszek – maskotka szkoły zaprasza dzieci do malborskiej piątki! Popatrzcie na fotogalerię z Dnia Otwartego, której autorką jest Pani Bożena Likierska.