Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Rewizyta u Pani Małgorzaty Krause

W sobotni grudniowy poranek uczniowie klasy IIb i IIIb wraz z wychowawcami: Panią Joanną Pietkiewicz i Panią Mariolą Pawlikowską , udali się z rewizytą do Pani Małgorzaty Krause do Dzierzgonia. Już od progu domu witała nas gospodyni, Pani Małgorzata i jej przepiękna dekoracja Bożonarodzeniowa, która zdobiła całe pomieszczenie.

Wszyscy z wielkim zachwytem podziwiali bombki, anioły i inne cacka malowane, zdobione różnymi technikami plastycznymi. W witrynach uczniowie mogli podziwiać te jakże piękne arcydzieła umieszczane na jajkach strusich, gęsich oraz szklanych kulach. W ramach rewizyty gospodyni domu przygotowała dla wszystkich uczestników wycieczki plastyczną niespodziankę. Gipsowego aniołka i kartki świąteczne. Uczestnicy sobotniej wyprawy malowali i zdobili swoje arcydzieła pod fachowym okiem Pani Małgorzaty. Na stołach wśród farb i kolorowych brokatów panował świąteczny nastrój. Wszyscy sami wyglądali jak przysłowiowe bombki, gdyż brokat był sypany obficie na prace plastyczne. Kiedy prace czekały na całkowite wysuszenie Pani Małgorzata opowiadała o ludziach z całego świata, którzy odwiedzają jej „pisankową przystań”, – bo tak nazywa swój dom. Każdy mógł kupić sobie bombkę, aniołka z autografem Pani Małgosi.

Kończąc wizytę uczniowie złożyli życzenia świąteczne i pięknie podziękowali za miłe przyjęcie.

[nggallery id=184]