Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Roweriada 2015

 W maju już po raz trzeci odbył się turniej turystyczno-krajoznawczy: „Roweriada – Malbork 2015”. Szkołę reprezentowali uczniowie w ramach koła turystycznego. Nasza szkoła po raz trzeci wzięła w nim udział i po raz trzeci stanęła na podium, tym razem zajęliśmy drugie miejsce.

Turniej miał wiele konkurencji:

1. Rajd terenowy po Malborku z zadaniami na czas

2. Jazda sprawnościowa na rowerze: na najwolniejsze przejechanie wyznaczonego odcinka, na jak najszybsze pokonanie toru przeszkód

3. Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego

4. Test historyczno-turystyczny ze znajomości historii Malborka oraz znajomości topografii miasta

Wszystkie konkurencje miały klasyfikację indywidualną i drużynową, które liczyły się do generalnej klasyfikacji. W turnieju wzięło udział siedem szkół: 4 podstawówki i trzy gimnazja. Nasza drużyna najlepiej wypadała w jeździe sprawnościowej: Filip Lampkowski zajął pierwsze miejsce a Wiktoria Lis trzecie na 20 zawodników!

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy II miejsce. Szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna:

Ina Jaroszewicz – kapitan

Filip Lampkowski

Wiktoria Lis

Julia Kosińska

Igor Gradzik

Opiekunowie: pani Beata Sawaniewska i Karolina Kurapiewicz

Kibicowały – dwa labradory: Płotka i Bono

Gratulacje dla uczestników i opiekunek, brawo!