Słonecznikowe Walentynki

W miniony piątek grupa przedszkolna Słoneczniki świętowała nadchodzący Dzień Świętego Walentego. Dzieci zostały zapoznane przez Panią Natalię ze znaczeniem tego radosnego święta oraz z jego symbolami i miłymi zwyczajami. Przedszkolaki w tym dniu okazywały sobie życzliwość oraz wzajemną przyjaźń podczas wszystkich zabaw. Dzieci wykonały walentynki w kształcie serc i ozdobiły za pomocą odcisków rączek oraz kolorowych serduszek. Przedszkolaki grały także w Walentynkowe MEMO – grę obrazkową, która wspomaga pamięć i uwagę u dzieci. Doskonale radziły sobie z zasadami nowej gry, która zagości w grupie na dłużej.

Następnie, otrzymały kilkuelementowe puzzle z walentynkowego obrazka, które samodzielnie układały i przyklejały na białą kartę papieru. Uczestniczyły w kilku zabawach muzyczno – ruchowych, również w języku angielskim, takich jak ” „Mam chusteczkę haftowaną”, „Balonik”, czy „If you’re happy..”. Wszystkie obecne dzieci okazywały wielką radość ze wspólnej zabawy. Na zakończenie w grupie Słoneczniki wykonano pamiątkowe serduszkowe fotografie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia i składamy serdeczne życzenia walentynkowe!

– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?

– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

(Kubuś Puchatek – A.A. Milne – Nasza Księgarnia 2017)