Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Śmieci mniej–Ziemi lżej!

Klasa I a pracuje zespołowo. Dzieci na lekcji uczyły się segregacji śmieci i dbania o czyste środowisko. Słuchały fragmentu opowiadania z książki „Kuba, Buba, czyli awantura do kwadratu”. Nauczycielki zapoznały dzieci z celami zajęć.

Pokazały dzieciom kolorowe worki przeznaczone do segregacji. Zwróciły uwagę na kolory – niebieski do wyrzucania papieru, zielony do szkła, żółty do plastiku i metalu. Dzieci dokonując obliczeń w zakresie dziesięciu, podzieliły się na 5 grup, przypomniały sobie zasady dobrej współpracy, wybrały liderów. Każdy zespół miał 2 zadania do wykonania – łączenie wyrazów w sylaby i przyklejanie ich na odpowiednim kolorze kartek oraz segregacja „narysowanych odpadów” poprzez ułożenie ich na odpowiednim kolorze worka. Uczniowie pomagali sobie wzajemnie, dokonywali oceny koleżeńskiej. Liderzy, jako obserwatorzy dali im informację zwrotną. Wszyscy otrzymali znaczek – Ekologa, za prawidłowe segregowanie odpadów. Lekcję przygotowały i poprowadziły nauczycielki I a – Panie: Beata Komoszyńska i Brygida Sudak. Zajęcia obserwował zespół nauczycielek nauczania wczesnoszkolnego.