Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Solidarność, miłość, godność

Uczniowie klasy zerowej wraz z paniami Ewą Nadolną i Danutą Kubat mieli zaszczyt współuczestniczyć w uroczyście zorganizowanym przez SOSW w Malborku – Dniu Godności Osób z Niesprawnością Intelektualną. Uroczystość odbyła się w Karwanie w Muzeum Zamkowym w Malborku. Liczne występy dzieci i osób dorosłych umiliły czas oraz pozwoliły nam solidarnie i z godnością uczcić ten bardzo ważny dla całej społeczności dzień. Dzieci z klasy zerowej dobrze poznały w rzeczywistym świecie motto, które nam towarzyszy od początku naszej edukacji – „Inny nie znaczy gorszy”. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały kolorowe balony, spożyły pyszne marchewkowe ciacho i radosne wróciły do  naszej szkoły.

Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy wspólnie z SOSW być w tym ważnym dniu!

 

Lider Ewa Nadolna