Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Spotkanie z autorką

W piątek – 14.09.2012 r – klasa 3 b z wychowawczynią Panią Marią Pawlikowską i bibliotekarką Panią Beatą Olińską – miała przyjemność i zaszczyt wziąć udział w spotkaniu autorskim – Panią Kaliną Jerzykowską. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej na Starym Mieście (Filia dla Dzieci i Młodzieży) w ramach cyklicznej imprezy czytelniczej „Z książką na walizkach”.

Pani Kalina Jerzykowska to autorka wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci, a także scenariuszy teatralnych. Jej książki wyróżniają się pięknym językiem, zabawnymi rymami, humorem i pomysłowością.

Autorka na spotkaniu czytała swoje wiersze, opowiadała o zaczarowanym ogrodzie, zachęcała dzieci do zabawy językiem i wyobraźnią. Była to żywa, zabawna rozmowa z dziećmi. Spotkanie zakończyło podpisywanie książek. W bibliotece szkolnej można wypożyczyć następujące książki Kaliny Jerzykowskiej:

„13, skrytka”, „W moim ogrodzie mieszka czarodziej:, :Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze”, „Widma z ulicy Wydmowej. Upiorne przygody Koszmariusza i Horroraty”, „Teatrałki czyli teatrakne kawałki na różne szkolne okazje”.

 

IMG_0368 IMG_0372

IMG_0374 IMG_0388

IMG_0397