Sprzątamy Świat

16 września, jak co roku, w trzeci weekend września, uczniowie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Najpierw na auli szkolnej odbyło się spotkanie z Panią Beatą Sawaniewską. Nauczycielka wprowadziła wszystkich w zagadnienie: Co to za inicjatywa Sprzątanie Świata? Jakie jest tegoroczne hasło akcji i nad jakimi zachowaniami warto się zastanowić? Co przyrodzie szkodzi, a co jej pomaga?

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas piątych i szóstych, którzy dowiedzieli się, że śmieci nie muszą lądować w śmietniku, że dokładając trochę starań można nadać im drugie życie, takie było bowiem hasło „Sprzątania Świata” w tym roku: „Podaj dalej… Drugie życie odpadów”.

Najpierw dowiedzieliśmy się co to jest recykling i po się go stosuje, potem jakie odpady można segregować, jak powinno się sortować papier, szkło, plastik i metale. Oglądnęliśmy film, krótką historyjkę plastikowej butelki – Petulki, która była kilka razy przetwarzana.

Następnie uczniowie udali się na wyznaczone tereny sprzątać… świat. Na koniec uczniowie klas czwartych uczestniczyli szklonym konkursie ekologicznym związanym z segregowaniem i recyklingiem odpadów.

Uczniowie klas piątych i szóstych brali również udział w konkursie na najlepiej napisaną lub narysowana historię „drugiego życia” jakiegoś odpadu.

Konkurs wygrały uczennice klasy 6c: Paula Nadolska i Nikola Pietruszyńska. Gratulujemy!