Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Sprzątanie Świata

Nasza szkoła tradycyjnie w trzeci weekend września przystąpiła do akcji Sprzątania Świata. Akcją Sprzątanie Świata zostali objęci wszyscy uczniowie z klas 5, 6, 7 i 8. Sprzątania Świata w szkole rozpoczęło się spotkaniem na auli szkolnej, omówieniem celów i założeń tegorocznej akcji. W tym roku hasło akcji brzmiało: „NIE ŚMIECIMY – ZMIENIAMY-SPRZĄTAMY”. W myśl hasła odbyło się spotkanie z uczniami, na którym koordynatorka akcji Pani Beata Sawaniewska, przekazała uczniom jakie podejmować działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. W konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska. W czasie spotkania odbył się również plebiscyt szkolny z okazji Dnia bez Samochodu na najbardziej przyjazną dla środowiska pod tym względem klasę. Plebiscyt wygrały klasa 5c i 8b, ponieważ najwięcej dzieci z tych klas dotarło do szkoły bez użycia samochodu w tym dniu. Po spotkaniu na auli uczniowie pod opieką nauczycieli udali się sprzątać wyznaczone tereny wokół szkoły.