Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Świąteczna Fabryka Wiedzy

W dniu wczorajszym odbyło się specjalne, świąteczne wydanie Fabryki Wiedzy zatytułowane: „Święta z Odkrywcą”.

W ciągu trzech zegarowych godzin czas minął bardzo szybko, było sporo frajdy, tak, więc chyba nikt nie żałował tych dodatkowych godzin spędzonych w szkole ( zwłaszcza, że opustoszała szkoła ma zupełnie inne obliczeUśmiech) Ale trzymajmy się faktów, co się działo: na początek Fabrykowicze obejrzeli dwie prezentacje: jedna dotyczyła św. Mikołaja, druga Arktyki. Później był quiz sprawdzający stopień zapamiętania informacji: faktów i mitów o św. Mikołaju i biegunie polarnym.

Następnie było rysowanie motywu świątecznego bałwana wg instrukcji grupy, z zawiązanymi oczami i nauka zimowej piosenki zespołu Varius Manx – „Hej, ludzie idą święta”.

I w końcu nastąpił, …wyczekiwany punkt kulminacyjny – podchody szkolne! Tym razem grupy (choinki, bombki, prezenty i inne świąteczne gadżety) musiały odszukać sześć miejsc z ukrytymi dla siebie skarbami. Emocji i pomysłów było mnóstwo! Jednej grupie, bodaj „choinkom” zajęło to jedynie 20 minut, inne grupy potrzebowały dodatkowych wskazówek opiekunów. Koniec końców wszystkie grupy wróciły zmachane ze skarbami, którymi okazały się materiały do wykonania wielkich pocztówek świątecznych. Uczniowie zabrali się do pracy! Do dyspozycji była: wata, klej, nożyczki, kolorowa krepina, taśma klejąca, po dwa arkusze brystolu (biały i czerwony) i oczywiście własna pomysłowość!

Na koniec – nagroda – ciasteczko z roztapiającym się bałwankiem, wykonane własnoręcznie przez panią Karolinę Kurapiewicz, która jak zwykle zaskakuje nas własnymi umiejętnościami i inwencją twórczą. Wielkie dzięki, Pani Karolino!

Opiekunki i twórczynie zajęć, jak zawsze pełne pomysłów– Panie: Beata Sawaniewska, Karolina Kurapiewicz, Joanna Jasnoch. Dziękujemy!