Światowy Dzień I Pomocy

Niezapominajki miały przyjemność wziąć udział w zajęciach dydaktycznych dotyczących zachowań w sytuacji kiedy ktoś inny wymaga pomocy. Dzieci z grupy zapoznały się z apteczką pierwszej pomocy, ćwiczyły scenki podczas których dzwonią pod numer alarmowy – 112. Nauczyły się również przedstawiać i opisywać to co widzą. Przedszkolaki miały do dyspozycji kącik lekarski , dzięki któremu mogły nauczyć się opatrywać „ rany” i bandażować „chore” miejsca. Niezapominajki obejrzały prezentację multimedialną, która mówiła o właściwych zachowaniach prozdrowotnych pt. „ Jak należy się zachowywać, żeby być bezpiecznym”, a na koniec zajęć ćwiczyły motorykę małą podczas wykonywania pracy plastycznej.