Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Światowy Dzień Morza

Nasza szkoła kontynuuje działania w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej. W związku z tym na początku roku szkolnego cała społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Morza. Działania zostały zorganizowane przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego pod opieką Pań: Agaty Rojek, Katarzyny Buły i Moniki Kacperskiej oraz Anny Ościłowskiej dla przedszkolaków z grupy „Stokrotki”. Najmłodsi uczestnicy na zajęciach poznali głębiny mórz. Z tej okazji szkoła została przyozdobiona dekoracjami marynistycznymi . Uczniowie klas I-VIII mieli możliwość skorzystania z morskiej foto-budki. Uczniowie zostali zapoznani z trudnym i bardzo ważnym problemem zanieczyszczenia mórz.