Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Święto Rodziny w 3a

Są takie dni w szkolnym kalendarzu, do których wszyscy uczniowie przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. Wydarzenie to ma szczególny charakter, ponieważ wzmacnia emocjonalnie więzi rodzinne, a przede wszystkim uczy szacunku, miłości i przywiązania do swojej rodziny, integruje ze sobą również wszystkie rodziny.

„Święto Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców, babci i dziadka, cioci i wujka, rodzeństwa i kuzynów, jak i uczniów, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Z tej okazji, uczniowie klasy 3a zaprosili swoich najbliższych na uroczysty program artystyczny. Wszystkich zebranych serdecznie powitała wychowawczyni Agnieszka Nowicka, która podkreśliła, jak ważną rolę w naszym życiu pełni rodzina.

Święto uczniowie rozpoczęli „Polonezem”. W programie przygotowanym specjalnie dla rodzin znalazły się okolicznościowe wiersze, piosenki, inscenizacje, tańce podkreślające wielką miłość do swoich najbliższych. Na koniec uczniowie rozdali wszystkim zaproszonym gościom przygotowane prezenty. Znalazł się też czas na słodki  poczęstunek, który przygotowały mamy. Było to radosne popołudnie spędzone w wielkiej szkolnej rodzinie, a uczniowie  mogli  wyrazić swoją ogromną miłość i wdzięczność rodzinom za ich trud, oddanie i poświęcenie, jakie wkładają w codzienną opiekę i wychowanie nad nimi.