Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Szkoła Łacińska już otwarta!

W piątek klasa 5b odwiedziła piękny, nowy budynek Szkoły Łacińskiej. To szczególne miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością, a oferta edukacyjna oparta jest na osi czasu. Prowadzi nas ona od wieków dawnych, aż po erę kosmosu.

Klasa razem z wychowawczynią Panią Ewą Trębas uczestniczyła w warsztatach w Skansenie Rzemiosł. Uczniowie lepili w glinie, tkali, przyglądali się wypiekowi chleba. Wcześniej to centrum edukacyjne odwiedziły tez dzieci z klasy 3b. W Szkole Łacińskiej można uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w Multicentrum, bibliotece familijnej, planetarium i obserwatorium astronomicznym. Uczniowie bardzo zadowoleni wrócili z tej wyprawy.