Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Tablice interaktywne

Uczniowie naszej szkoły uczą się przy wykorzystaniu tablic interaktywnych. Otrzymaliśmy je od Fundacji Szkoła Otwartych Serc. Dzięki koncertowi zorganizowanemu przez Panią Agnieszkę Cegielską mamy siedem takich tablic i rzutników multimedialnych.

Tablice mogą być obsługiwane nawet przez 4 osoby, współpracują z komputerem i rzutnikiem multimedialnym. Działają jak duży ekran dotykowy, który może być obsługiwany za pomocą palca. Mają oprogramowanie Flow!Works. Każda ma też 3 pisaki zakończone gąbką i wskaźnik teleskopowy.

Sala Doświadczania Świata wzbogaciła się także o tunel lustrzany, dywan świetlny i klocki modułowe. Uczniom – podopiecznym fundacji takie prezenty dały wiele radości. Nauczyciele uczą się pracować na tablicach interaktywnych, to dla nich duże wyzwanie. Często pomagają im w tym sami uczniowie. Uczymy się od siebie wzajemnie. I o to właśnie chodzi!

Pani Agnieszko – Ambasadorko naszej fundacji i Pani Doroto, Prezesie Zarządu fundacji, dziękujemy z całego serca. Dziękujemy także wszystkim, którzy przybyli na koncert i zakupili pozyskane przez Panią Agnieszkę przedmioty. Poniżej zdjęcia zrobione przez oddaną fundacji Panią Kamę Trojak.