Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Tajemnice z warsztatu pisarza

W ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej” „Książki Naszych Marzeń” nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu z panem Markiem Stokowskim – pisarzem i kustoszem Muzeum Zamkowego w Malborku. Było to niezapomniane przeżycie.

Pan Marek Stokowski zdradził kilka tajemnic z warsztatu pisarza, a potem zaprosił do wspólnej przygody – do „Kina własnych filmów”. Uczniowie mogli zmierzyć się z zadaniem pisarskim, uruchamiając zakamarki własnej wyobraźni. Na koniec była chwila na osobistą rozmowę z pisarzem i autografy. Każda szkoła otrzymała książkę pana Marka Stokowskiego, ufundowaną przez Burmistrza Miasta Malborka. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej i Urzędowi Miasta za zorganizowanie spotkania.