Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Trzy świnki w przedszkolu

Maluchy z oddziałów przedszkolnych 0 c i d gościły u siebie bohaterki bajki – trzy świnki. Wysłuchały opowiadanej przez Panią Sylwię bajki, oglądały ilustracje i potem układały je we właściwej kolejności. Potem bawiły się z Panią Moniką w zabawę-„Prawo-lewo”, naśladując jadący pociąg ze świnkami.

Następnie śpiewały „Chińczyka”, szukały w rytm piosenki swoich ramion, kolan, kostek i pięt. Analizowały razem z nauczycielkami treść bajki, przyglądały się ilustracjom i dopasowywały brakujące z nich. Dotykały materiały, z których prosiaczki zrobiły domki. Stwierdziły, ze z siana i patyków domki są nietrwałe i łatwe do zniszczenia. Dotykając cegły uznały, że to dobry materiał na zbudowanie mieszkania. Wywnioskowały, że jeśli coś robimy, to warto przyłożyć się i zrobić to dobrze od początku. Dzieci z nauczycielkami zakończyły zajęcia wesołą wyliczanką: „Trzecia świnka dom buduje, kładzie cegły, cementuje, wszystko dobrze przemyślała, będzie mocny domek miała.”

[nggallery id=199]