Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

U babci i dziadka jest słodko!

Dnia 16 stycznia 2014 roku w grupie 0 a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci recytowały wiersze m.in: Wandy Chotomskiej, Ryszarda Przymusa, Anny Kamieńskiej, Kazimiery Iłłakowiczówny, Tadeusza Różewicza, Barbary Lewandowskiej, Jana Sztaudyngera, Marii Konopnickiej i innych sławnych poetów. Nie było osoby, która zapomniałaby swojej roli.

Przedszkolaki zaśpiewały trzy piosenki o babci, dziadku i zimie. Dziadkowie byli zachwyceni swoimi pociechami. Każde dziecko zostało wysłuchane, nagrodzone brawami. Przed wyjściem do domu – jeden z dziadków powiedział: „To, co dziś zobaczyłem, czego wysłuchałem jest bezcenne – nie jest warte żadnych dóbr materialnych”. Jeszcze raz bardzo dziękuję babciom, dziadkom i rodzicom za przybycie. Wychowawczyni: Sylwia Kapuścińska-Baca