Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

W Oliwskim ZOO

Na podsumowanie zajęć o zwierzętach, które klasa 6a ma w planie lekcji biologii, wybraliśmy się do Oliwskiego Ogrodu Zoologicznego. Tam na bazie mapy gry terenowej naocznie podziwialiśmy różnych przedstawicieli egzotycznych kręgowców, choć i kilku rodzimych spotkaliśmy, jak na przykład dziki, wilki, czy daniele.

Uczniowie podzieleni na dwie grupy zadaniowe wykonywali polecenia: odnalezienie wybiegu zwierzęcia wskazanego na mapie oraz udzielenie prawidłowej odpowiedzi na wybrane pytanie, np. jak brzmi inna nazwa zwierzęcia, gdzie w naturze można spotkać dane zwierzę, co jest jego ulubionym pokarmem? Mieliśmy sporo szczęścia, ponieważ wiele zwierząt pięknie nam się pokazało, jak np. gepard grzywiasty, słoń afrykański, tygrys amurski czy panda mała, co za pewne zawdzięczaliśmy sprzyjającej pogodzie i porze karmienia!