Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

W stajni Iskra

Z okazji Dnia Dziecka grupa przedszkolna „Biedroneczki” wybrała się wraz wychowawczyniami i opiekunami na długo wyczekiwaną wycieczkę do stadniny koni „Iskra” w Sztumskim Polu. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwy koń, jak się go pielęgnuje i czym karmi.

Przejażdżka na koniach była dla maluchów niezapomnianym przeżyciem, tak wielkim, iż niektóre płakały, gdy okazało się, że nie mogą ponownie przejechać się na Nirwanie i Tosi. Ale cóż, koniki musiały odpocząć.

Kolejną atrakcją był przejazd bryczką po leśnych drogach. Po wyczerpujących przejazdach nastał czas na wiejski poczęstunek, czyli pieczenie kiełbasek na ognisku, jedzenie chleba ze smalcem i kiszonymi ogórkami.

Próby, jakim zostały poddane przedszkolaki, polegały na biegu z przeszkodami, posmakowaniu owsa i wypiciu wody. Dzieci bez trudu podjęły się i tego zadania. Po wielu ciekawych zajęciach aktywne przedszkolaki spędziły miło czas na placu zabaw. Skoki na trampolinie oraz zjeżdżalnie, huśtanie się na hamakach i piaskownica, to nie jedyne atrakcje oferowane przez stajnię „Iskra”. Wyjazd sprawił przedszkolakom wiele radości.