Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

W Straży Pożarnej

Dnia 27 maja 2013r grupa Ob i Od były na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Malborku. Uczniowie mieli okazję posłuchać od Panów strażaków, na czym polega ich praca.

Mogli również dotknąć sprzęty, które Panowie wykorzystują podczas różnych, niebezpiecznych akcji. Jednak najbardziej utkwiło im w pamięci lanie wody z wężów oraz wsiadanie do wozu strażackiego. Na zakończenie spotkania Panowie strażacy pokazali dzieciom swoją zakładową maskotkę, którą był pająk ptasznik. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, ponieważ dla niektórych z nich był to pierwszy prawdziwy kontakt z tak dużym i niebezpiecznym pająkiem. Wycieczka była bardzo udana i jeszcze długo pozostanie w pamięci uczniów.

[nggallery id=270]