Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

W świecie malborskich legend

Biblioteka szkolna zaprosiła klasy V do konkursu, który odbył się 26.03.2014r. Scenariusz imprezy został opracowany na podstawie książki Marka Stokowskiego „Legendy i opowieści zamku Malbork”.

Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą w teście wyboru ABC, po wysłuchaniu fragmentu legendy, musieli odgadnąć jej tytuł. To było bardzo trudne zadanie, a nikt nie popełnił błędu. Dużo śmiechu wywołało losowanie rekwizytów, które trzeba było skojarzyć z legendą. Uczniowie wyciągnęli np. masło, pieczywo, książkę kucharską, armatę, a nawet … papier toaletowy. Najtrudniejszą konkurencją okazała się krzyżówka, w której hasła dotyczyły pojęć ze słowniczka zamieszczonego w książce Marka Stokowskiego.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła drużyna z klasy Vc w składzie: Julia Kurzawa, Bartosz Korfel i Krystian Michalczuk.

II miejsce zajęła drużyna z klasy Vb w składzie: Patryk Frankiewicz i Bartosz Sobolewski.

III miejsce zajęła drużyna z klasy Va w składzie: Patrycja Fabiańska, Aleksandra Nowicka i Katarzyna Wolak.

Publiczność na konkursie również pracowała. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, by wykonać pracę plastyczną pt. „Zamek Malborski – prawdziwy i legendarny”. Zadanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Powstały piękne prace, które ozdobiły aulę szkoły.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w konkursie! Spotkanie przygotowały Panie: Beata Olińska i Katarzyna Buła. W jury zasiadły Panie: Mariola Kulpa i Bożena Likierska.