Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

W zdrowym ciele – zdrowy duch!

Dnia 2.06.2011 roku w auli naszej szkoły klasy 4-6 walczyły zacięcie o wygraną w konkursie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Prowadzącą była nauczycielka Izabela Krotowska. Uczniowie z każdej klasy mieli za zadanie zaprojektować plakat o zdrowym trybie życia. Oceniała je specjalnie powołana komisja, w skład której weszły nauczycielki pani Małgorzata Kuszowska, Larysa Ksykiewicz oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego Natalia Rutkowska. Zwyciężył plakat klasy 6B.

Pierwszym zadaniem dla klas był konkurs wiedzy. Klasy czwarte odpowiadały na pytania o zdrowym odżywianiu, klasy piąte o ekologii, klasy szóste o używkach. Najwięcej śmiechu i dopingu było przy kolejnych konkurencjach: piciu i jedzeniu na czas, skakaniu na skakance i konkursie z hula hop.

Klasy walczyły zacięcie i wyniki były zaskakujące. Klasy czwarte dorównywały klasom starszym!

I miejsce klasa 4c i 6d

II miejsce klasa 5a i 6b

III miejsce klasa 5d

Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami.

GRATULACJE!