Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Warsztaty ceramiczne dla przedszkolaków

Dnia 20.06.2016 dzieci z klasy zerowej pod opieką nauczycieli i rodziców uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w Szkole Łacińskiej. Zaciekawione z uwagą słuchały i obserwowały w jaki sposób można zrobić z gliny garncarskiej wazonik, aniołka , dinozaura.

Dowiedziały się też jak łączyć poszczególne elementy z gliny i używać form do wyciskania, obserwowały jak powstają użytkowe naczynia ceramiczne wykonane przy pomocy koła garncarskiego. Dzieci na przygotowanych stanowiskach z ochotą przystąpiły do ręcznego modelowania z gliny. Z pomocą prowadzącego zajęcia dzieci wykonały aniołki, dinozaury, żółwia, ślimaki, samochody, latarnię morską, wazoniki i pudełeczka na skarby. Piękne prace zabrały do domu. Tego dnia na dzieci czekała też przygotowana przez rodziców słodka niespodzianka. Sprawiła im ona wiele radości.

Wycieczkę zaplanowała dla dzieci wychowawczyni Pani Ewa Nadolna. Maluchami opiekowały się Panie – Jolanta Kowalczyk-Okrucińska i Monika Piskozub.

Jolanta Kowalczyk – Okrucińska