Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wielkanocne poszukiwanie Zajączka

W środę grupa 4-5 latków Koniczynki miała okazję wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu. W przedszkolu Zając zostawił dla nich list, a w nim specjalne zadanie. Poukrywał upominki wielkanocne dla wszystkich przedszkolaków w całej szkole, a dzieciom podarował mapę wraz ze szczegółowymi wskazówkami, jak się nią posługiwać i którędy iść, aby znaleźć ukryte, wielkanocne skarby.

Dzieci wraz z Paniami: Anią i Jolą, wyruszyły na poszukiwania strasznie zaciekawione i pełne entuzjazmu. W trakcie wyprawy okazało się, że Zajączek umykał przed dziećmi przez całą drogę, dzwoniąc dzwoneczkiem i wskazując drogę. Niektórym, bardzo spostrzegawczym dzieciom, udało się dojrzeć jego ogonek lub uszka, gdy chował się tuż za rogiem.

Podczas wędrówki, dzieci odwiedziły bibliotekę i salę lekcyjną starszych kolegów. Następnie wskazówki i mapa zaprowadziły je do gabinetu kierownika obiektu sportowego na sali gimnastycznej, potem do sekretariatu, by zakończyć całą wyprawę w głównym holu szkoły w dyżurce u Pana woźnego.

Sprytny Zajączek poukrywał prezenty w każdej sali w innym miejscu i trzeba było uważnie się rozglądać, aby je znaleźć. Dodatkowo, dzieci usłyszały za każdym razem kilka zagadek o swoich kolegach i koleżankach z grupy i musiały mocno się nagłówkować, by odgadnąć, o kim była zagadka. Kolega lub koleżanka, o którym była zagadka, otrzymywał gromkie brawa i stawał się szczęśliwym posiadaczem wielkanocnej niespodzianki od Zajączka.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z poszukiwań Zajączka. Mieliśmy wiele frajdy i radości podczas naszej wielkanocnej wyprawy. Obejrzyjcie zdjęcia z nami i zobaczcie, jak wspaniale się bawiliśmy podczas tego radosnego zadania.