Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wigilijne spotkanie Przedszkolaków

Święta Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej oczekiwanych momentów w całym roku, który cieszy dorosłych i dzieci. W naszym przedszkolu staramy się stwarzać dzieciom możliwość do nauki związanej z kulturą i tradycją. W związku z tym 23 grudnia  przedszkolaki miały okazję usiąść wspólnie do Wigilijnego stołu. Podczas wspólnego świętowania dzieci pielęgnowały obyczaje związane z tą uroczystością. Na pięknie przystrojonym stole pojawiły się świąteczne potrawy takie  jak barszcz, pierogi z kapustą i grzybami, łazanki, pięknie pachnący przyprawami korzennymi piernik. Dzieciom w dniu dzisiejszym towarzyszyło również uroczyste śpiewanie kolęd i pastorałek. Wigilia w naszym przedszkolu to wyjątkowe wydarzenie.

W imieniu całego Zespołu Przedszkolnego dziękujemy Paniom pracującym w kuchni oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania dla przedszkolaków.