Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wiosenne spotkanie

W ostatnim dniu miesiąca marca w naszej szkole odbył się apel dla najmłodszej grupy wiekowej. Na początku uczniowie mogli wysłuchać piosenki „Maszeruje wiosna” wykonanej przez klasę 1 a, z nauczycielami – Agnieszką Nowicką i Piotrem Kujawą.

Następnie dyrektor szkoły Elżbieta Sumowska przywitała uczniów i przypomniała o potrzebie odpoczynku w czasie tygodniowej przerwy świątecznej. Złożyła uczniom życzenia i zachęciła do częstych spacerów na świeżym powietrzu. Katecheta – br. Krzysztof Łaszuk przypomniał o polskich tradycjach wielkanocnych: Do koszyczka wielkanocnego włożymy różne potrawy tzw.. „święconkę”,. Najważniejsze jest jajko, jako symbol życia. Tak jak z jajka wykluwa się kurczaczek  tak z grobu powstał zmartwychwstały Jezus, który pokonał ból i śmierć.  Pokarmy te spożyjemy przy rodzinnym śniadaniu w święto wielkanocne. Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim, uczy nas radości i nadziei.

Z oddziału 0a  Karolina Zaborska trzymając w ręku lukrowego baranka, powiedziała wiersz „Baranek” . Następnie został rozstrzygnięty konkurs na „Pisankę”. Pierwsze miejsce i  najwięcej pisanek na drzewie w holu naszej szkoły zawiesiła klasa II c. Drugie miejsce zajęła klasa II b, trzecie klasa Ia i czwarte klasa Ie. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Sponsorem nagród był Polski Związek Piłki Ręcznej z Warszawy, który z wdzięczności za otrzymane od nas  laurki i gratulacje za brązowy medal mistrzostw świata w Katarze, przysłał nam nagrody.

W czasie apelu zostały też wręczone nagrody za konkurs plastyczny „Integracja, wspólna nauka i zabawa” . Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Barbarewicz i Hanna Dzitkowska z klasy 1c, II miejsce – Wiktoria Dąbrowska z klasy 2a i Kinga Borowiec z klasy 1e, III miejsce – Maja Dąbrowska z klasy 1e i Nadia Wilczewska z klasy 1b. Wyróżnienia otrzymali : Daria Gerber, Lena Orzechowska, Jan Woźniak, Kacper Koczaj, Oliwer Rychlik i Dawid Kozikowski.  Organizatorami konkursu byli: Agnieszka Nowicka i Piotr Kujawa.

Rozstrzygnięto również konkurs „Odżywiaj się zdrowo” , organizowany przez firmę, która dostarcza owoce i warzywa do naszej szkoły. Firma ufundowała cenne nagrody. Za pierwsze miejsce hulajnogę otrzymała Oliwia Mikołajczyk, kl. 3a. Za drugie miejsce deskorolkę otrzymała Kinga Borowiec, kl. 1e. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Golec, kl. 3a, która otrzymała zestaw do gry w ping-ponga. Konkurs przygotowały panie: Magdalena Kubaszewska i Beata Nagrodzka.

Dzieci otrzymały wiele prezentów wielkanocnych. Na koniec spotkania uczniowie z klasy 1 b, pod opieką Pani Moniki Arent zaśpiewali „Wiosenny rock”.

Nastał czas wypoczynku, długich spacerów i świątecznych życzeń. W imieniu uczniów życzenia świąteczne dla pracowników szkoły złożył pięknie Janek Rogowski z kl. 1 e. Smacznego jajka, zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Wesołego Alleluja!

Kierownik młodszej grupy wiekowej br. Krzysztof Łaszuk.