Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wszystkie Kolory Świata

Nasza szkoła bierze udział w światowym projekcie UNICEF pod nazwą Wszystkie Kolory Świata. W Polsce kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli Pani Majka Jeżowska.

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest psycholog Pani Alicja Zborowska – Gordowy. Zapoznała ona dzieci z etapami projektu, zaprosiła do podróży przez kontynenty i do przygotowania laleczek. Dzieci projektowały i szyły laleczki w oparciu o szablon wysłany przez UNICEF. Ubrały je w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wybrały wcześniej.

W marcu odbędzie się prezentacja laleczek. Na ten dzień zaprosimy rodziców, dziadków, społeczność lokalną. Każdy kupując laleczkę będzie mógł zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecka z Sudanu Południowego, przekazując na ten cel darowiznę. Dziękujemy wychowawcom klas za wspieranie akcji. Pomaganie jest przyjemne!