Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Wystawa – Dzieckiem być…

W dniu 14.05.2024r. o godzinie 17.00 w auli szkoły otwarto wystawę pod nazwą  “Dzieckiem być…”. Zebrano na niej prace małych i dużych artystów – obecnych i byłych wychowanków oddziału przedszkolnego „Biedroneczki”. Przybyłych na wystawę powitały nauczycielki Pani Karolina Kurapiewicz i Justyna Kujawa.

Prowadząca spotkanie Pani Karolina Kurapiewicz zwróciła się do zebranych takimi słowami:

Serdecznie witam Państwa na wyjątkowej wystawie “Dzieckiem być…” , której autorami są uczennice i uczniowie grupy przedszkolnej Biedroneczki oraz zaproszeni goście a mianowicie absolwenci naszej grupy, którzy ruszyli w dalszą drogę edukacji w naszej szkole.  To wyjątkowa okazja, żeby “Biedronkowa rodzina” spotkała się, porozmawiała, powspominała i mogła razem podziwiać talent, wyobraźnie i pasje naszych dzieci. W związku z tym szczególnie chcę powitać rodziców i dzieci, które tę wspólnotę tworzą oraz nauczycieli, dyrekcje, pracowników szkoły i osoby o dobrym sercu, które Nas wspierają. Witajcie!!

 Parę słów o samej wystawie. Mam nadzieję, że dla większości z Państwa jest to niespodzianka, miła niespodzianka. Na wystawę składają się prace tematyczne, realizowane w cyklu co miesięcznym od października do marca. Każdy artysta przedstawił swoją wizję np. architektury czy krajobrazu. Wykorzystaliśmy jedną technikę  – malarstwo , w której artyści czują się najlepiej ale wszystko przed nami. Głównym celem wystawy jest pokazanie talentu naszych dzieci. Pokazanie ich pasji, wytrwałości, zaangażowania, radości, kreatywności, siły w pokonywaniu przeszkód.

 Szanowni rodzice, wiecie najlepiej ile głębokich wdechów i wydechów trzeba wykonać żeby sprostać codzienności, ale też ile radości i dumy przynoszą kolejne dni. Ta wystawa jest również dla Was, w podziękowaniu za Wasz trud, ku pokrzepieniu , dla najprostszej radości.

Dzisiejsze wydarzenie nie doszłoby do skutku, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób.

Pragnę podziękować dyrekcji szkoły, Fundacji Szkoła Otwartych Serc, firmie Transpolonia Group, Miastu Malbork, pracownikom szkoły i prywatnym osobom, które pomogły finansowo, rzeczowo, swoją pracą i mentalnie w realizacji tego spotkania.

Największe podziękowania należą się dzisiejszym artystom i w związku z tym poproszę ich o wystąpienie. Wśród nich są: Izabela Łuczak, Łucja Łakomy, Mark Vinnik, Michał Potocki, Kornel Bagiński, Michał Banaszek,  Marta Wilczak, Mateusza Czermak, Lena Trawicka, Borys Żuchowski Wojciech Tytz, Artur Krupiński, Weronika Żarska i Paweł Chorzelewski.

Drodzy Państwo, młodzieży, kochane przedszkolaki wystawę Dzieckiem być…uważam za otwartą. Życzę niezapomnianych wrażeń. Zapraszam.

Przecięcia wstęgi dokonała Prezes Fundacji Szkoła Otwartych Serc Pani – Dorota Ojdowska – Starzyk.

Z wielkim podziwem i uznaniem oglądaliśmy przepiękne pełne miłości i czaru prace uczniów. Wystawa dostarczyła też wielu wzruszeń rodzicom i gościom. Artyści otrzymali w podziękowaniu za swoja pracę – róże, małe upominki i słodycze. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.