Od lewej logotypy Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku oraz Przedszkola nr 1 w Malborku, źródło zdjęcia: Freepik

Z Fabryką Wiedzy w malborskim zamku

W piątek 9 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych zajęciach, prowadzonych w ramach projektu „Fabryka Wiedzy”. Tym razem były to zajęcia w Muzeum Zamkowym w ramach nagrody zdobytej przez uczniów podczas festynu rodzinnego „Dzień rzeki Nogat”.

Bardzo ciekawie poprowadził je dla „fabrykantów” Pan Tomasz Bogdanowicz. Uczniowie mieli szansę nie tylko na poznanie zwyczajów i życia w średniowiecznym zamku członków Zakonu Krzyżackiego, wysłuchanie łacińskiej pieśni wykonanej przez naszego przewodnika, ale również podziwiania miasta z perspektywy wieży zamkowej po pokonaniu znacznej ilości schodów i krętych wąskich korytarzy. Zajęcia przygotowały Panie: Małgorzata Kuszowska, Beata Sawaniewska i Karolina Kurapiewicz.

[nggallery id=159]