Zabawy z matematyką

Matematyka jest niezwykle ważna w edukacji każdego przedszkolaka. W dniu 8 września 2022r. dzieci z grupy „Pszczółki” ćwiczyły swoje umiejętności matematyczne podczas wspólnej zabawy.

Przedszkolaki rozwijały orientację przestrzenną poprzez umieszczanie kolorowych liczmanów na obrazku według instrukcji nauczyciela, klasyfikowały przedmioty według koloru, przeliczały kolorowe klipsy matematyczne w szarfach oraz uzupełniały obrazki odpowiednimi figurami geometrycznymi.

W tym dniu dzieci miały możliwość pracy indywidualnej oraz grupowej. Na koniec dzieci wraz z nauczycielką zagrały wspólnie w obrazkowe domino, rozwijając spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia. Przedszkolaki obcowały z matematyką poprzez bezpośredni udział w zabawach i ćwiczeniach, rozwijając wyobraźnię i kształtując umiejętność logicznego myślenia. Przygoda z matematyką sprawiła dzieciom w tym dniu dużo radości.